Tydzień bibliotek – Wielka Wymiana Książek

13 maja w sali audio-wizualnej naszej szkoły odbyła się pierwsza edycja Wielkiej Wymiany Książek z udziałem uczniów naszego gimnazjum.  Inicjatorem tego przedsięwzięcia była Dyrekcja Miejskiej Biblioteki  Publicznej w Radzionkowie oraz Bibliotekarz szkolny. Akcja odbyła się w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.  Miłośnicy książek  wymieniali się  swoimi  bestsellerami. Doszło  do 200 transakcji. Książki przeczytane  i dawno  zapomniane znalazły nowych nabywców i czytelników.  Podsumowaniem akcji było ogłoszenie darczyńcy  „Wielkiego Serca”, którym została Monika Wrodarczyk z klasy 2 e. Na rzecz biblioteki przekazała wielki stos „perełeczek” z prywatnego księgozbioru. Konkludując, zacytuję Marię Dąbrowską "Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji" i  dodam, że tylko głupiec nie dostrzega straty wynikającej z braku obcowania z książką. Na szczęście nasza młodzież kocha poetkę  i dlatego jesteśmy z niej niezmiernie dumni.                                                                Iwona Mliczek

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.