Nasi Potteromaniacy znów w czołówce!

Tegoroczne zmagania z Czarnym Władcą rozpoczęły się eliminacjami szkolnymi, w których wzięło udział 80 szkół  województwa śląskiego. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 12 szolnych reprezentacji, a wśród nich nasze gimnazjum.

Dalsze współzawodnictwo miało miejsce w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Mysłowicach. Szkoła ta dnia 21.11. 2011 r. zamieniła się w Hogwart i zwołała wielki zlot najlepszych czarodziejów na II WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O HARRYM POTTERZE „POTTERIADA” pod patronatem ŚLĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY W KATOWICACH.  
Turniej wojewódzki był dwuetapowy: część pisemna i ustna. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko doskonałą znajomością wszystkich części książki J. K. Rowling o dobrym czarodzieju Harrym Potterze, ale również znajomością ich adaptacji filmowych.
Poziom przygotowania uczestników konkursu był bardzo wysoki, a rywalizacja zacięta. Nasi uczniowie - Łukasz Szołtysik i Kamil Soczek z klasy II c -znaleźli się w szóstce najlepszych drużyn w województwie. Podsumowaniem zmagań było wręczenie nagród i dyplomów oraz pstryknięcie czarodziejską różdżką magicznej fotki. 

SERDECZNIE GRATULUJEMY  SUKCESU I NIEZWYKŁEJ PASJI!  

Życzymy dalszych niezapomnianych przeżyć z „literaturą czarodziejów”.

Bibliotekarz szkolny, mgr Iwona Mliczek

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.