Spotkanie autorskie z Anną Onichimowską.

ZWYKŁY?  A JEDNAK NIEZWYKŁY GOŚĆ!

            Wietrzne wtorkowe popołudnie. Grupa maniaków literatury, a zarazem członków Aktywu Bibliotecznego czeka na autobus do Tarnowskich Gór.  Już wkrótce spotkają się z pisarką, która - jak sama mówi – tworzy „głównie dla dzieci, ale niekoniecznie dla dzieci”, a swoim dowcipem i zręcznym piórem zyskała sympatię i sławę nie tylko w Polsce, ale też na świecie.
            Anna Onichimowska to autorka ponad 40 różnych książek,  głównie dla dzieci i młodzieży; niezliczonej ilości artykułów prasowych i genialnych wręcz sztuk teatralnych - dla Teatru Telewizji i Teatru Polskiego Radia.  Współpracuje z młodym, obiecującym reżyserem Jackiem Piotrem Bławutem oraz fińskim „kolegą po piórze” Tomem Paxalem.


Podczas spotkania z tym zupełnie niezwykłym i fenomenalnym gościem poznaliśmy dzieciństwo autorki, jej niespełnione marzenia, doznania z podróży i ulubione miejsca na świecie. Mogliśmy dowiedzieć się o jej licznych nagrodach i trofeach, współpracy z wydawnictwami i innych szczegółach.
Gdyby opisać panią Annę, na usta cisną się słowa niezwykła, niepowtarzalna, ale też poważna. W rzeczywistości jest to jedna z najbardziej zwariowanych osób, z którymi można się dziś spotkać, czego świadectwem jest tułaczka po Indiach przez sześć tygodni, nocleg w lepiance i przejście przez stado dzikich, wściekłych małp! Jest to osoba o ogromnym talencie, który wciąż kwitnie i owocuje.
Autorka jest znana młodzieży przede wszystkim z książek „Hera, moja miłość”, „Lot komety”, „Demony na smyczy” i „Bliscy nieznajomi”, w których nie boi się poruszać trudnych tematów, o których trzeba rozmawiać. Młodszym czytelnikom z pewnością zapadła w pamięci książka „Daleki rejs” i jej kontynuacja „Gdzie jesteś, tatusiu?”, a dorosłym „Trzecie oko”.

Szczególnie dziękujemy pani mgr Iwonie Mliczek, pani mgr Janinie Siwakowskiej oraz pani mgr Barbarze Kica za zorganizowanie wyjścia i opiekę nad nami. Chcemy więcej tego typu spotkań. Takie momenty są cennym skarbem na całe życie.
Jesteśmy też wdzięczni MBP w Tarnowskich Górach za zaproszenie tak zacnego gościa. Takich autorytetów potrzebujemy!

 

W imieniu Aktywu Bibliotecznego
Przewodniczący – Krzysztof Jasiok

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.