MIĘDZYNARODOWY SUKCES GABRIELI ŁUKASIK

  Na  XVIII Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości  Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej – 2012 r., organizowany przez Gimnazjum Nr 2 im. Ks. Jana Twardowskiego w Słupsku nadesłano 9321 zestawów tekstów literackich z 402 szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski oraz 421 wierszy i opowiadań młodzieży polonijnej z 36 szkół w Stanach Zjednoczonych i 112 utworów literackich z 3 szkół w Berlinie.
Komisja jurorów w składzie:
Wanda Chotomska – Wasza Ulubiona Poetka;   dr Marianna Borawska – literaturoznawca; dr Anna Wiech – literaturoznawca; Jolanta Nitkowska-Węglarz – pisarka, dziennikarka; dr Barbara Kosmowska – pisarka, literaturoznawca; Maria Pietryka–Małkiewicz - polonistka, konsultant w zakresie przedmiotów humanistycznych;  Izabela Drużba – polonistka; Katarzyna Duda – polonistka;  prof. dr hab. Zbigniew Zielonka – historyk literatury; Jerzy Fryckowski – poeta, polonista; Marcin Greczuk – poeta, polonista,  Jan Wild – historyk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Doradztwa Metodycznego w Słupsku; Paweł Duda – znawca literatury fantasy, autor ilustracji do komiksów Wyłoniła najlepsze prace literackie. Wśród nich znalazła się praca uczennicy klasy III d
                                       GABRIElI ŁUKASIK 
                        zdobywając WYRÓŻNIENIE w kategorii proza za opowiadanie
                                                       pt. „ Do tej wymarzonej mety”
Nagrodzone i wyróżnione wiersze i opowiadania zostaną opublikowane w książce pokonkursowej „Potrzebuję czułości świata” i będą wręczone młodym literatom podczas uroczystej gali 21 maja 2011 r.
w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica, przy ul. Jana Pawła II w Słupsku.

Zapraszamy do przeczytania nagrodzonej pracy POBIERZ

Serdecznie gratulujemy utalentowanej pisarce oraz jej przewodniczkom literackim mgr Iwonie Mliczek i mgr Weronice SitarzŚmiech

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.