2014 ROKIEM STEFANA ŻEROMSKIEGO – rokiem wystaw, spotkań i konkursów

2014 ROKIEM STEFANA ŻEROMSKIEGO – rokiem wystaw, spotkań i konkursów

W roku 2014 przypada 150. rocznica urodzin Stefana Żeromskiego (1864 - 1925), wybitnego pisarza, dramaturga, publicysty, gorącego patrioty i ofiarnego społecznika. Rocznica ta stała się okazją do zorganizowania w bibliotece szkolnej szeregu wystaw, konkursów i spotkań czytelniczych z twórczością i dziełami wybitnego pisarza. Ukoronowaniem wszystkich zamierzeń był konkurs literacki poświęcony bogatej twórczości i biografii wybitnego Polaka. Jego twórczość przybliżyła młodemu czytelnikowi arkana pisarstwa znakomitego pisarza. W konkursie wzięli udział uczniowie klas : 2b, 2d i 3d, ponieważ dzieła pisarza tłumaczone były na wiele języków świata, wystawiane w teatrach i przenoszone na ekrany filmowe stąd tak duże zainteresowanie. Konkurs pod hasłem „Wokół Siłaczki Stefana Żeromskiego” odbył się we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną oddział nr 6 w Piekarach Śląskich.
Laureatką konkursu została KATARZYNA BIELECKA uczennica klasy 2 d dla której dzieła i bogata twórczość  wielkiego pisarza to nieskończone źródło inspiracji twórczej.

Serdecznie gratulujemy znakomitej wiedzy!

Uczniowie z aktyw bibliotecznego wraz z nauczycielem bibliotekarzem, mgr Iwoną Mliczek

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.