„ BIBLIOTEKA, TO COŚ WIĘCEJ NIŻ MYŚLISZ” – Dzień Otwarty Szkoły w bibliotece szkolnej

„Biblioteka ; więcej niż myślisz” pod takim hasłem odbyły się warsztaty filmowe i fotograficzne dla szóstoklasistów miasta Radzionków i okolic goszczących w bibliotece. Młodzież z sekcji filmowej, rozwijająca się artystycznie i twórczo na zajęciach bibliotecznych  zaprezentowała komiczny filmik pt. „Jaś Fasola w Bibliotece”. Scenariusz został opracowany na podstawie filmu o Jasiu Fasoli. Rolę Jasia Fasoli zagrał Bartosz Niewiadomski. Pozostałe role zagrali: Marta Nowak i Grzegorz Cieśla. Nad montażem filmu pracowali uczniowie klasy 3: Radosław Ciszek raz Łukasz Urzędniczok. Pomysłodawcą i opiekunem młodzieży była mgr Iwona Mliczek. Niezwykle zabawny i pełen humoru filmik rozradował przyszłych gimnazjalistów. Ale nie tylko, mieli oni również okazję zaznajomić się z tajnikami wiedzy aktorskiej, pracą kamerzysty, poznali programy komputerowe wykorzystywane podczas tworzenia i montażu filmu. Na równi z warsztatami filmowymi niesamowitą ciekawość i zainteresowanie uczniów budziły warsztaty fotograficzne. Profesjonalny sprzęt i precyzyjnie urządzone studio fotograficzne potrafiło zachwycać. Młodzi ludzie ze zdziwieniem podglądali jak blondynkę można było zmienić w piękną rudowłosą modelkę. Ciekawostki z zakresu fotografii i obsługi sprzętu zawdzięczamy pasji, wykształceniu i profesjonalizmowi ks. Krzysztofa Pysznego, prowadzącego kółko „Foto”. Tak bogata oferta rozwoju pasji, zainteresowań i kreatywności twórczej przyszłego gimnazjalisty jaką oferuje nasza szkoła mogła spotkać się tylko z wielkim uznaniem odwiedzających i goszczących w murach naszego gimnazjum.

Uczniowie zaangażowani w działalność biblioteki oraz młodzież z kółka „Foto” wraz z nauczycielami opiekunami.

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.