Nasza Biblioteka szkolna w „ Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2014 – 2020”

 

Wieloletnia współpraca z Miejską Biblioteką Publiczną w Radzionkowie zaowocowała podjęciem wspólnych zadań na rzecz rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży poprzez  przystąpienie do „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020” – „ Zakup nowości dla dzieci i młodzieży do lat 13 (szkoły podstawowe i gimnazja), uzgodnionych z biblioteką szkolną, w trybie konkursowym dla bibliotek publicznych, które nawiązałyby współpracę z bibliotekami szkolnymi”.

Biblioteka szkolna przystąpiła do projektu, gdyż  to właśnie ona jest najbliżej młodego człowieka i każdy uczeń jest jej użytkownikiem w momencie zapisania się do szkoły, ma ją codziennie pod ręką  i co najważniejsze –  czas obowiązkowej edukacji to jednocześnie najlepszy okres na rozbudzanie zainteresowań książką i budowanie nawyków czytelniczych. Dzięki projektowi MBP zakupiła  książki z przeznaczeniem dla młodzieży gimnazjalnej zgodnie z ich potrzebami i zainteresowaniami. Przed nami jednak realizacja zadań programu o których będziemy was informować na bieżąco !

 

Młodzież z kółka bibliotecznego

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.