Z wizytą na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

Międzynarodowy Miesiąc  Bibliotek Szkolnych czyli imieniny  biblioteki to okazja aby październikowy sobotni dzień, młodzież radzionkowskiego gimnazjum wraz z rodzicami oraz nauczycielami mogła spędzić na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie.

Zwiedzanie stoisk rozpoczęliśmy od spotkania z satyrykiem i podróżnikiem Wojciechem Cejrowskim oraz Beatą Pawlikowską łowczynią przygód i autorką książek o blondynce. Z świata książek podróżniczych przenieśliśmy się w świat fantasy wraz z Jakubem Ćwiekiem oraz Andrzejem Pilipiukiem. Była również okazja powrotu w świat dziecięcych marzeń ze znanym pisarzem literatury dla dzieci Grzegorzem Kasdepke. Poznawaliśmy „Smak Miłości” z Agnieszką Maciąg oraz „robiliśmy pyszne wypieki” z s. Anastazją.  Ucieszyły nas postaci autorów naszych ulubionych słowników: prof. Jana Miodka i prof. Andrzeja Markowskiego. Mile zaskoczyła nas obecność małżonki Prezydenta RP Anny Komorowskiej. W długim „ogonku” za dedykacją cierpliwie staliśmy do znanego kompozytora Piotra Rubika. Poczuciem humoru tryskała Maria Czubaszek oraz o. Leon Knabit, przeor opactwa w Tyńcu. Największą popularnością wśród młodzieży gimnazjalnej cieszył się Rafał Kosik, autor znanej serii: „Felix, Net i Nika” oraz  Beata Andrzejczuk autorka książek z serii: „Pamiętnik nastolatki”. Nie można było również nie poprosić o autograf  niezwykłej sławy prozaika Andrzeja Stasiuka. Swoją osobowością i talentem literackim urzekły nas : Małgorzta Kalicińska, Katarzyna Grochola, Małgorzata Gutowska – Adamczyk, Maria Ulatowska. Ponadto uczestniczyliśmy w spotkaniu z pisarzem Etgarem Keretem – izraelskim poetą, prozaikiem i felietonistą oraz poznaliśmy „mistrza rosyjskiego kryminału” Borisa Akunina. Ostatnią pamiątkową fotkę „pstryknęliśmy” aktorce Magdalenie Zawadzkiej. Zwiedzając stoiska i natrafiając na tłumy czytelników  „sterczących” godzinami w kolejce w oczekiwaniu na zakup książki i autograf swojego ulubionego pisarza,  nasuwała się konkluzja, że tradycyjna książka nadal jest bardzo popularna i wciąż ma ogromną moc.  Z żalem żegnaliśmy się z „Wielkimi” świata literatury i telewizji. Tylko dzięki zaopatrzeniu się w nowości wydawnicze z dedykacjami łatwiej było pożegnać krakowski gród.

Te  wspaniałe i niezapomniane przeżycia zawdzięczamy także uczestnikom targów książki: młodzieży radzionkowskiego gimnazjum, rodzicom oraz nauczycielom. Wyjazd na targi książki do Krakowa to żywy przykład tego, że realizowany w naszej placówce Ogólnopolski Projekt „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” w Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie doskonale prosperuje.

Młodzież z aktywu bibliotecznego wraz z  nauczycielami i rodzicami:
mgr Iwoną Mliczek i mgr Barbarą Kicą

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.