Niezapomniane chwile z Kazimierzem Szymeczko

Dnia 9 października 2009 r. odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem Kazimierzem Szymeczko.

W uroczystości wzięli udział bibliofile i intelektualiści naszego gimnazjum.
Literat przyjechał do Radzionkowa na zaproszenie Pani Haliny Zgody – Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radzionkowie.
Zaproszony gość jest autorem książek: młodzieżowych – „Tajemnica jednej nocy", „Pościg za czarną hondą", „Fałszerze w sieci", „Święty w kapeluszu", dla dzieci – „Zemsta budzika. Opowiastki domowe", „Kłopoty komendanta Roka" oraz historycznych – „Pomalowana historia – opowieści Moli Książkowych”. 
Autor opowiadał o swojej przygodzie z pisaniem oraz pomysłach na nowe książki. 
Młodzież bardzo chętnie zadawała pytania mentorowi literatury i historii. Uczniowie chcieli wiedzieć, skąd czerpie inspiracje do swoich książek, a także jak wygląda proces twórczy. Gość ze sporą dozą humoru odpowiadał na każde pytanie, prowadząc żywy dialog z publicznością. Pan Kazimierz Szymeczko swoją spontanicznością i komicznymi wypowiedziami ujął młodych czytelników. 
Po spotkaniu pisarz rozdawał autografy z miłą dedykacją ozdobioną własnoręcznie wykonanymi rysunkami.

Opiekunowie: mgr Iwona Mliczek, mgr Weronika Sitarz, mgr Joanna Bojczyk,

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.