Mistrz dwunastu tomów ! - Tomasz Mateja wśród LAUREATÓW

W piątek br. odbył się finał III Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Literaturze : Przygody Willa, Bohatera „Zwiadowców”. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ogólnokształcących w Mysłowicach. Szkołę reprezentowali : Kajetan Wojciechowski oraz Tomasz Mateja.

Zakres wiedzy obejmował dwanaście tomów przygód Willa i umiejętności redagowania krótkich i dłuższych form wypowiedzi pisemnej tj. listu, podania, recenzji, dedykacji  czy  instrukcji. Jedno z zadań polegało na sporządzeniu przepisu na gulasz ze składników używanych przez zwiadowców. Z tymi zadaniami doskonale radził sobie TOMASZ MATEJA, który zakwalifikował się do grona LAUREATÓW na miejscu VII. Pierwszoklasista zaskakiwał niebywałą wiedzą i umiejętnościami, dorównując starszym kolegom. Serdecznie gratulujemy Tomkowi i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekunem i przewodnikiem literackim młodzieży jest mgr Iwona Mliczek, bibliotekarz szkolny.

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.