OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK- uczniowie wybierają, co chcą czytać !

 

W czwartek społeczność uczniowska naszego gimnazjum przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji Wyborów Książek.  Organizatorem tegoż zacnego przedsięwzięcia jest czasopismo „Biblioteka w szkole”. Zadaniem uczniów było wytypowanie trzech najciekawszych książek, które czytali w ciągu dwóch ostatnich lat.

Każdy otrzymał kartę do głosowania, zgodnie z wymogami organizatora. Wszystkie klasy przychodziły do Biblioteki szkolnej według harmonogramu opracowanego przez Dyrekcję szkoły. Wyniki  posłużą do zakupu książek do bibliotek szkolnych. Przed komisją, w skład której weszli  nauczyciele języka polskiego; mgr Bogusława Klimczok, mgr Joanna Bojczyk, mgr Aleksandra Pachulska, nauczyciel bibliotekarz mgr Iwona Mliczek oraz nauczyciel przedmiotów ścisłych mgr Barbara Kica, ogrom pracy - przygotowanie sprawozdania powyborczego i wysłanie go wraz z prezentacją multimedialną opracowaną przez mgr Bogumiłę Słupik na adres organizatora. O gustach i zainteresowaniach czytelniczych naszych uczniów poinformujemy was po zrobieniu list z hitami książkowymi, na które oddano najwięcej głosów. Młodzież bardzo odpowiedzialnie przystąpiła do  powierzonego im zadania, gdyż należycie się do niego przygotowała, biorąc aktywny udział w zajęciach czytelniczych, prowadzonych przez nauczyciela  bibliotekarza wraz z nauczycielami języka polskiego na terenie biblioteki szkolnej. Na zajęciach uczniowie omawiali nowości wydawnicze, czytali fragmenty książek oraz odwiedzali strony internetowe typu: lubimyczytać.pl. Dziękujemy organizatorom, Redakcji czasopisma „Biblioteka w szkole” za troskę o właściwe wychowanie młodych ludzi poprzez dobra kultury, jaką jest książka i wielkie oddanie dla bibliotek szkolnych, które są „Sercem szkoły”.

 

Szkolne Koło Bibliofil wraz z  opiekunem mgr Iwoną Mliczek

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.