Mistrzowskie władanie pędzlem

 Postać anioła inspiruje artystów, przemawia do wyobraźni malarzy i rzeźbiarzy, towarzyszy pisaniu. Jest obecna w wierszach poetów od J. Kochanowskiego (Psalm 8 i 91) do współczesności. Urzekła również młodych, fenomenalnych artystów naszego gimnazjum, którzy stworzyli arcymistrzowskie dzieła malarskie, emanujące anielską energią.
9 grudnia, w sali posiedzeń Rady Gminy w Krupskim Młynie, odbyła się uroczysta gala, podsumowująca powiatowy konkurs artystyczny pod hasłem „Pod dobrymi skrzydłami”. Była to już IX edycja „Gimnazjalnych rozmaitości”. Na konkurs plastyczny wpłynęło 118 prac z całego powiatu. Cudowne anielskie istoty, wykreowane przez nasze gimnazjalistki zauroczyły Jury. 


  

Magdalena Markusik oraz Oliwia Kędziora zostały laureatkami powiatowego konkursu artystycznego i ex aequo zajęły pierwsze miejsce.
To wielki sukces wybitnie utalentowanych i kreatywnych artystek, posiadających swój wyrazisty i indywidualny styl. Gratulujemy animuszu i prestiżowej nagrody.

Finis coronat opus – koniec wieńczy dzieło!                               Opiekun mgr Iwona Mliczek

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.