Pisanki, kraszanki, wielkanocne wymyślanki.....niecodzienne warsztaty

Piątkowy weekendowy wieczór uczniowie klas drugich spędzili w progach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radzionkowie. Przybyli tam na spotkanie z uroczą osobą, laureatką wielu konkursów na najpiękniejsze kraszanki, panią Ewą Gawendą.

Artystka zachwyciła uczestników oryginalnym stylem ozdabiania jajek oraz urzekła prezentacją niezwykle unikatowych „ jajkowych” dzieł sztuki. Później w ruch poszły: kolorowe nitki, ozdobna koronka, wosk i słomka. Wszyscy zgromadzeni na warsztatach sięgnęli po swoje nietypowe „ nadprzyrodzone moce” i czarowali przepiękne kolorowe pisanki. 
Prace dwóch uczennic: Eweliny Greupner oraz Weroniki Sok zachwyciły wszystkich, a wyczarowane przez nie kolorowe, okrągłe cudeńka zostały nagrodzone. Pisankowy „zlot” miał na celu nie tylko kultywowanie wielkanocnych tradycji, ale był również okazją do rozwoju własnej kreatywności twórczej.

 

mgr Iwona Mliczek, mgr Janina Siwakowska

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.