"Potteriada" - I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Harrym Potterze

Uwaga! Prorok Codzienny donosi ...najświeższe wiadomości:
Lord Valdemort POLEGŁ z rąk Wielkich Potteromaniaków... 
RADZIONKOWSKICH GIMNAZJALISTÓW!!!

Zmagania z Czarnym Władcą rozpoczęły się eliminacjami szkolnymi dnia 15. 10. 2010 r. Wystartowało 80 szkół z całego województwa. 
Do finału zakwalifikowało się 12 szkół, a wśród nich nasze gimnazjum.
Dalsze współzawodnictwo miało miejsce w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Mysłowicach. Szkoła ta dnia 15.11. 2010 r. zamieniła się w Hogwart i zwołała wielki zlot najlepszych czarodziejów na I WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O HARRYM POTTERZE „POTTERIADA” pod patronatem ŚLĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY W KATOWICACH.  
Turniej był dwuetapowy: część pisemna i ustna. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko doskonałą znajomością wszystkich części książki J. K. Rowling o dobrym czarodzieju Harrym Potterze, ale również znajomością wszystkich części adaptacji filmowych.
Poziom przygotowania wszystkich był bardzo wysoki, a rywalizacja zacięta, rzec można - prawdziwe „ igrzyska śmierci”.

Jednak nasi gimnazjaliści okazali się nie do pokonania, 
zdobywając I MIEJSCEOto oni: Magda Janik i Marcin Augustynowicz.
Podsumowaniem zmagań było wręczenie nagród i dyplomów oraz pstryknięcie czarodziejską różdżką magicznej fotki. SERDECZNIE GRATULUJEMY LAUREATOM ZWYCIĘSTWA I NIEZWYKŁEJ PASJI! Życzymy dalszych niezapomnianych przeżyć z „literaturą czarodziejów”.
A ty!
„Jeśli sądzisz, że w dobie komputerów sztuka czytania zanikła, zwłaszcza wśród dzieci, to niezawodny znak, że jesteś MUGOLEM!”
Szczęśliwym trafem naszym gimnazjalistom to nie grozi!!

mgr Iwona Mliczek

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.