Comenius

O comenius

Link do strony z kolędowaniem : Kolędowanie Link do ciekawej strony w ramach projektu COMENIUS


www.comeniusclil.com
strona COMENIUS - a, na której znajdziecie wszystkie informacje i ciekawostki oraz bieżące komunikaty na temat szkół z krajów uczestniczących w projekcie razem z naszą szkołą, strony www tych szkół, a także będziecie mogli na bieżąco śledzić kolejne etapy realizowanego projektu "Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia"

Czytaj więcej...

MIKOŁAJKI - ZAPROSZENIE dla RODZICÓW

Dyrekcja i cała społeczność Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie zaprasza wszystkich RODZICÓW do udziału w MIKOŁAJKOWYM SPOTKANIU INTEGRACYJNYM, które odbędzie się 6 grudnia w gościnnej hali MOSiR.
W tym dniu od godziny 10.45 odbędą się gry i zabawy integracyjne, w których udział wezmą uczniowie, nauczyciele i rodzice. Nad przygotowaniem i realizacją tego integracyjnego spotkania czuwać będzie mgr Leszek Suder, przy wsparciu Rady Młodzieży i szkolnego zespołu tanecznego FESS.
Czapki Mikołaja, rogi renifera i inne atrybuty tego święta mile widzianeŚmiech

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy

Comenius - miedzynarodowa videokonferencja - ostatnie spotkanie

Dzień pierwszego czerwca był nie tylko Dniem Dziecka i Dniem Sportu w naszej szkole. W tym dniu miało także miejsce bardzo ważne wydarzenie, o którym wiedzą nieliczni…Uczniowie - wybrani przedstawiciele Klubu Europejskiego i koordynatorzy projektu Comenius brali udział w videokonferencji, która była ostatnim już zadaniem Międzynarodowego Projektu Comenius "Uczymy się przez całe życie".

Czytaj więcej...

V wizyta partnerska Międzynarodowego Projektu Comenius "Uczenie się przez cale życie" 11 - 15 maja 2010r. - HISZPANIA

Wszystko zaczęło się we Wrocławiu od opóźnienia samolotu. Lot z 20.40 przesunięto na 22.40. Więc czekaliśmy. Pięć bagietek z kurczakiem oraz kilka rozgrywek „kamiennej twarzy” i… nareszcie wezwano nas do bramki. Polecieliśmy. Wylądowaliśmy w HISZPANII, w Alicante  i z powodu dość później pory od razu pojechaliśmy do San Vincent. Po drodze dostaliśmy kilka informatorów dotyczących Alicante, samego San Vincente oraz Walencji. Pod szkołą spotkaliśmy się z rodzinami i udaliśmy się do naszych ‘’kwater”.

Czytaj więcej...

Trzecia wizyta partnerska w ramach projektu Comenius "Uczymy się przez całe życie" gimnazjaliści z „Wrodarczyka” z wizytą w Finlandii 21-26.09.2009

TRZECIA WIZYTA PARTNERSKA W RAMACH PROJEKTU COMENIUS "UCZYMY SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE"
Gimnazjaliści z „Wrodarczyka” z wizytą w Finlandii 21-26.09.2009


………Wszystko co dobre niestety szybko się kończy, ale zawarte przyjaźnie pozostaną na zawsze. A wszystko zaczęło się tak.
Po długich oczekiwaniach grupa uczniów z Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie wraz ze swoimi opiekunami: Dyrektorem Markiem Napierałem, Janiną Heczko-Sapota, Agnieszka Jochlik oraz Sylwią Piekarczyk wyruszyła w daleką podróż do krainy reniferów – Finlandii w ramach projektu ‘Comenius uczymy się przez całe życie’.

Po dotarciu do Warszawy skąd mieliśmy wylot, wszyscy z napięciem oczekiwali lotu do Helsinek – dla niektórych pierwszego w życiu, więc emocji było nie mało. Przestworza jednak okazały się niestraszne dla naszych zuchów, a chęć spotkania przyjaciół silniejsza od strachu.
I tak, szczęśliwie wylądowaliśmy w Helsinkach, skąd udaliśmy się autokarem do Lahti, gdzie mieści się nasza szkoła partnerska.
Lahti zaskoczyło nas nie zimnem i chłodem, a uśmiechniętymi twarzami oraz ciepłym przywitaniem rodzin, które z niecierpliwością na nas czekały wraz z koordynatorami projektu z Finlandii.
Cały nasz pobyt był dokładnie zaplanowany i doskonale zorganizowany dzięki Markusowi Korpi-Hallila- fińskiemu koordynatorowi projektu, któremu szczerze dziękujemy.
Pierwszego dnia wizyty zwiedziliśmy dwie szkoły – zawodową, niezwykle popularną wśród młodych ludzi oraz liceum.
Z nieukrywaną zazdrością wszyscy stwierdziliśmy, że marzeniem byłoby uczęszczać do tak doskonale wyposażonych szkół. Drugiego dnia zostaliśmy zaproszeni do naszej szkoły partnerskiej- Mukkulan peruskulum ylaaste.
Uczniowie mieli okazję wziąć udział w różnorakich zajęciach, nauczyciele natomiast mieli okazje podsumować dotychczasową prace nad projektem oraz zaplanować kolejne zadania. Jednak najlepsze czekało nas popołudniu.
Udaliśmy się do przepięknego miejsca nad jeziorem- Lehmonkärki, gdzie odbyły się mini podchody, barbecue z naleśnikami smażonymi na grillu, sauna i kąpiel w jeziorze dla odważnych oraz pokaz naszego Mistrza Karate- Kamila Orciucha.
Kolejny dzień to wycieczka do Helsinek, zwiedzanie miasta oraz wizyta w Muzeum Sztuki Nowoczesnej Kiasma, która z pewnością zostawiła niezapomniane wrażenia na nas wszystkich.
Jak widać było coś dla ciała ale także i dla ducha, mieliśmy okazję uczestniczyć w koncercie Orkiestry Symfonicznej Lahti w Sibeliustalo, który zrobił na nas niesamowite wrażenie.
W przedostatni dzień, udaliśmy się do centrum sportowego Lahti, z nadzieją spotkania Janee Ahonena ćwiczącego na skoczni przed zawodami i…….mieliśmy dużo szczęścia. Udało się podpatrzeć mistrza podczas treningu.
Cały tydzień minął tak szybko, że ani się zorientowaliśmy a nadszedł ostatni, pożegnalny wieczór , który młodzież spędziła w Centrum Papisto w Lahti na zabawie i wspominaniu minionego tygodnia.
Nasz ostatni dzień, mimo iż bardziej stresujący, gdyż trzeba było zostawić nowo poznanych przyjaciół , minął w niezwykle miłej i magicznej atmosferze jaką stworzyło małe miasteczko Porvoo w starej swej części całe drewniane. Niestety i to niesamowite miejsce trzeba było opuścić i nasze rozmarzone myśli pękły jak bańka mydlana – czas wracać do domu.
Możemy zapewnić, że nigdy nie zapomnimy tego pobytu, ale przede wszystkim ludzi, którzy swoją obecnością sprawili, że zimni z natury Finowie, przełamali lody swoich i dotarli do naszych serc.

mgr Sylwia Piekarczyk

Pierwsza wizyta partnerska - z „Comeniusem” do Włoch

Siedmioro uczniów naszego Gimnazjum, czyli: Beata Rosiek (kl. III a), Hanna Hajda (kl. III c), Barbara Plaza (kl. III c), Artur Mateja (kl. III d), Michał Nitszke (kl. III d),Jakub Pietryga (kl. III d) oraz Magdalena Glanc (kl. III e), otrzymało zadziwiającą okazję…przedłużenia o aż 5 dni – tegorocznych ferii zimowych! Wszystko za sprawą programu „Comenius” będącego składową Europejskiego Programu "Uczenie się przez całe życie", w którym partycypuje nasza Szkoła.

Czytaj więcej...

Hiszpania w zasięgu ręki uczniów gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie

Co można robić w pięknej, piaszczystej i słonecznej Hiszpanii? Wielu z nas pomyślało by jedynie o wypoczynku, jednak dla mnie – nauczycielki języka angielskiego Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie – wizyta w tym pięknym, ciepłym kraju znaczyła zupełnie coś innego. 

W dniach 08.01.2008-13.01.2008 wzięłam udział w spotkaniu przygotowawczym projektu „Uczymy się przez całe życie”, popularnie zwanego Sokrates. Spotkanie to odbyło się w nadmorskiej miejscowości San Vicente, Alicante , ale z pływaniem i opalaniem nie miało nic wspólnego.

Czytaj więcej...

Wizyta studyjna-Nowe spojrzenie na nauczanie i uczenie się języków obcych

Niemożliwe staje się możliwe ….nauczyciele języków obcych coraz częściej stają przed możliwością doskonalenia swojego warsztatu zawodowego. Tak stało się właśnie w moim przypadku. 

Jeszcze w kwietniu, w roku szkolnym 2007/2008 do naszego Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka, Kuratorium przesłało zawiadomienie o programie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – Wizyty Studyjne. Należało wypełnić w języku obcym specjalny formularz aplikacyjny, wybrać temat wizyty i czekać na wyniki. Kiedy już prawie zapomniałam o tym że ów wniosek wysłałam….okazało się, że zostałam zakwalifikowana i będę mogła doskonalić swój warsztat zawodowy i językowy w …….Hiszpanii, a konkretnie na Majorce!

Czytaj więcej...

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.