Błażej Bryk - człowiek renesansu

Szachy, aktorskie role w kabarecie wypracowane w kółku teatralnym, koszykówka, śpiew (solista chóru szkolnego), taniec („Mały Śląsk, kursy tańca towarzyskiego), szerokie zainteresowanie historią i matematyką, to atuty niezwykłego chłopca, który zadziwił swoją indywidualnością i swoistym talentem.
Błażej Bryk „głowa nie od parady”, utalentowany indywidualista, artystyczna dusza. Swój talent ujawniał powoli acz znacznie. Zdobył wiele nagród na szczeblach: rejonowym, powiatowym, wojewódzkim. Zawsze pełen radości życia, uwielbiający się śmiać.

„Z wszystkiego się śmieje”- stwierdza Darek, kolega z klasy. Patrycja zauważa w chłopcu „ bardzo pozytywne nastawienie do życia”. Potwierdzam i właśnie to cenię w Błażeju. Jako jego katecheta dostrzegłam tę pozytywną cechę.
Jakżeby miało być inaczej, skoro jego niepodważalnym autorytetem jest Jan Paweł II. Pasjonat wie o Nim niemalże wszystko, zna wiele szczegółów z życia Papieża.
W pierwszej klasie gimnazjum, urzeczony osobą JP II zaczął nawet pisać o Nim książkę. Myślę, że kształtuje swą osobowość, czerpiąc wiedzę od wielkiego Polaka. Jest też ministrantem i lektorem, a jego piękny śpiew w kościele jest odbierany z pochwałą przez wrażliwych słuchaczy. To solidny człowiek, zawsze dobrze przygotowany do tego, co chce przekazać, czy pokazać. Uśmiecha się do życia i tą radością życia dzieli się z innymi. Nie ma w tym zdaniu żadnej przesady. Taki po prostu jest Błażej. Ambitny, dokładny, poukładany, ma swoje zdanie, dąży do celu z niezwykłą wolą jego osiągnięcia. Chłopiec wie, czego chce. Jest wymagający nie tylko od siebie. Ponoć ma niesamowitą pamięć. Stąd sukcesy w turniejach szachowych ( koledzy nazywają go „polskim Kasparowem”) oraz na scenie. Teksty zawsze były prezentowane bez zająknięcia.
Szymon widzi w koledze „eleganckiego gentlemana”, Darek określa go, jako „człowieka przyjacielskiego”, Robert twierdzi, że jest „konsekwentny w działaniu”
Kim chciałby zostać? Marzy mu się być działaczem sportowym, ale kto wie?
Być może na jego życiowej drodze będą jeszcze inne drogowskazy. Któryś z nich
z pewnością wybierze. Znając chłopca, mogę z całym przekonaniem stwierdzić, że Błażej dojdzie daleko i nie poprzestanie na przeciętności, bo to „młody –nieprzeciętny” już dziś.
Błażej - uczeń, który wniósł wiele w mury naszej szkoły i mam nadzieję, że wiele wyniósł. Ukształtował swoje zainteresowania, pogłębił i rozwinął swój talent,
a swoimi występami na scenie – wyjątkową grą aktorską, śpiewem i tańcem - cieszył koleżanki, kolegów oraz nauczycieli. Mnie też.
Dziękujemy Ci za wspaniałą postawę. Za konsekwentne i wytrwałe dążenie ku doskonałości w dziedzinach, które stały się dla Ciebie priorytetem. Obyś wytrwał
i odniósł życiowy sukces.

Maria Kielar-Czapla

Osiągnięcia ucznia Błażeja Bryka w latach 2005-2008

Sportowe:
1. I miejsce na szczeblu powiatowym w turnieju szachowym im. F. Miodka kwiecień 2006.
2. II miejsce na szczeblu powiatowym w turnieju szachowym im. F. Miodka październik 2007.
3. III miejsce na szczeblu powiatowym w turnieju szachowym
im. F. Miodka marzec 2008. 4. III miejsce na szczeblu rejonowym w turnieju szachowym 2006
5. I miejsce na szczeblu rejonowym i udział w turnieju szachowym na szczeblu wojewódzkim 2007.
6. II miejsce na szczeblu rejonowym w turnieju szachowym 2008
7. I miejsce na szczeblu powiatowym i III miejsce na szczeblu rejonowym w koszykówce 2008.
8. II miejsce w „Cider Basket Challenge”- rejonowym turnieju koszykarskim czerwiec 2008.
Artystyczne:
1. I miejsce na szczeblu powiatowym w przeglądzie szkolnych zespołów artystycznych w Tarnowskich Górach i udział w przeglądzie wojewódzkim w kategorii: SCENKA TEATRALNA 2007 w Częstochowie.
2. Wyróżnienie w VII edycji Okręgowego Konkursu na Prezentację w J. Angielskim w kategorii: PIOSENKA 2007.
3. Wyróżnienie i nagroda publiczności w VIII edycji Okręgowego Konkursu na Prezentację w J. Angielskim w kategorii: PIOSENKA 2008