Magdalena Dornik.. uczennica o wszechstronnych zainteresowaniach

Magda ujmuje swoją fizjonomią. Jest niezwykle miła, taktowna, inteligentna. Rozmowa i przebywanie w jej towarzystwie to przyjemność. Skromna dziewczyna o wielkim stylu i osobowości. Niezwykle zdolna w każdej dziedzinie. Fenomenalna pamięć. Klasę szóstą ukończyła zdumiewająco - tylko celujące oceny z góry na dół. Zasłużone, wypracowane. W tym roku szkolnym stanie się już absolwentką Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka. Świadectwo również z paskiem, tytuł „Primus interpares,” ( co znaczy „pierwszy wśród równych” ) przeważają oceny celujące. Średnia ocen 5,79 - najwyższa w gimnazjum. Jako laureatka olimpiady z biologii, zwolniona z części matematyczno-przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego dla trzecioklasistów. Trudno powiedzieć, w jakich konkursach nie uczestniczyła.

Trzyletnia obecność w gimnazjum obfitowała w przeróżne sukcesy Magdy. Po biologii, którą pokochała od pierwszej klasy, sukces na olimpiadzie historycznej - tytuł finalistki. Przedtem ogrom pracy pod kierownictwem ulubionej wychowawczyni, pani Beaty Duch. Obok biologii i historii zamiłowanie do muzyki i sukcesy pozaszkolne. Magda zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Młodych Muzyków w Piekarach Śląskich. Gra na pianinie. Od dziewięciu lat uczęszcza regularnie i chętnie do Społecznego Ogniska Muzycznego Piekarach Śląskich (filia w Radzionkowie). Magda zawdzięcza swój sukces pani Gabrieli Gilge, która uczy ją już od pięciu lat. Magda powiedziała, że od tej chwili zaczęły się jej sukcesy. Szczególnie lubi grać utwory mniej znanych kompozytorów, utwory, w których może umieścić, wręcz dokomponować coś nowego. To dla niej fascynujące przeżycie.
Zapytałam Magdę o inne, dziewczęce zainteresowania poza nauką. Odpowiedziała mi, że lubi rysować, grać w siatkówkę (również osiągała laury w gimnazjum, będąc w reprezentacji szkoły), namiętnie czyta książki (przeważnie kryminały) i …zbiera kubki z różnych miast. Poza tym lubi…leniuchować i oglądać telewizję.

 Zastanowiłam się, kiedy ma na to czas. Magda - o dziwo - nie lubi się uczyć, dlatego zapamiętuje dużo wiadomości z lekcji i ma czas na…leniuchowanie. Najłatwiejszym przedmiotem jest dla niej biologia, po prostu najłatwiej zapamiętuje wiadomości. Swoje sukcesy przyjmuje z radością i pokorą.  Nie unosi się pychą.

Wspomnę również o uczestnictwie Magdy we wszystkich etapach Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego. Przez trzy lata laureatka na poziomie szkolnym, dwa razy laureatka   w etapie dekanalnym i dwa razy udział w etapie międzydiecezjalnym.( w ciągu jednego roku była chora i nie mogła uczestniczyć). Na katechezie była  zawsze aktywna, a jej wypowiedzi  wykraczały ponad poziom podstawowy.

Magda ma także zacięcie do matematyki. Zajęła drugie miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym. Język niemiecki też nie sprawia dziewczynie trudności. Przeszła do drugiego etapu olimpiady z języka niemieckiego oraz uczestniczyła w finale wojewódzkiego konkursu z tegoż języka.

Sukcesem a zarazem nagrodą dla Magdy za dobre wyniki w nauce, było wytypowanie jej przez grono pedagogiczne do udziału  w wycieczce do Brukseli. Wyjazd był zorganizowany przez eurodeputowaną, panią Genowefę Grabowską dla młodzieży ze Śląska

Na końcu wspomnę o niezwykłej więzi Magdy  z rodzicami. Mama Magdy - nauczyciel muzyki, tata - geodeta. To oni zaszczepili w niej wiele zainteresowań. Magda zawdzięcza im wszystko. Zapisali ją na lekcje muzyki, mama wywiera na dziewczynę dobry wpływ, motywowała ją, aby grała. Tata Magdy jest doskonałym geografem, ciekawie opowiada. To dzięki niemu Magda bardzo lubi geografię, uczestniczyła również w dwóch konkursach geograficznych. „Wszystko , co mam zawdzięczam rodzicom”- powiedziała dobitnie z nieukrywaną wdzięcznością. Bardzo miło będzie wspominać gimnazjum.

Magdalena Dornik pozostanie z pewnością w pamięci wszystkich nauczycieli, którzy mieli przyjemność ją uczyć. Wierzę w jej dalsze sukcesy, bo to… nieprzeciętna uczennica o wyjątkowej osobowości. Wszyscy życzymy jej dalszych sukcesów, które będzie  z pewnością osiągała.

 Maria Kielar-Czapla 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.