JUSTYNA KUCZKOWSKA

Justyna Kuczkowska- nasza wszechstronna i niezwykle skromna absolwentka zapisała się w  historii gimnazjum „grubą czcionką”.

Justyna… dziewczę o niesamowitym wdzięku, uroku osobistym, połączonym z niezwykłą skromnością. Przyznam, że nigdy nie widziałam jej smutnej. Zawsze na ustach królował uśmiech, a ze spojrzenia można było wyczytać wyjątkową serdeczność. Otwartość umysłu i płynność myślenia to ważne cechy Justyny - obecnie absolwentki naszej szkoły.
Ta niezwykle utalentowana osoba, zaangażowana w życie szkoły, przysparzała sobie  i naszej placówce ogromnej radości i powodów do dumy. Wszechstronnie uzdolniona. Biologia, matematyka, ale też język polski, wszystko oplecione muzyką, która uwielbia. Nie lubi popu, za to przemawia do niej brzmienie rocka i metalu. Interesuje się  japońską sztuką rysowania, zwaną manga. Dużo czyta. Preferuje książki  przygodowe i fantasy. Sama pisze, i to z sukcesami. Potrafi pisać prozą, nietrudno jej napisać wiersz. Ma niezwykle bogaty język, dobre pióro, fantazję i twórczą wyobraźnię. Przy tym jest bardzo wrażliwa. Jest humanistką i pasjonatką nauk ścisłych jednocześnie. Mogłoby się wydawać, że z łatwością osiągała sukcesy w różnych dziedzinach. Wiemy jednak, że jej ogromna sumienność oraz pracowitość miały równie ważne znaczenie w zdobywaniu laurów naukowych i artystycznych. Można by rzec – prawdziwy człowiek renesansu. To niesamowite połączenie umiejętności i zainteresowań. To talent.
 „Daleko mi do doskonałości i takiego poziomu jaki chciałabym osiągnąć”- mówi o sobie. To zdanie świadczy o tym, że chce podążać dalej i piąć się coraz wyżej, pogłębiając swoją wiedzę oraz umiejętności, rozwijając swoje talenty. Tego jej z całego serca życzymy.
Z pewnością osiągnie jeszcze wiele sukcesów. Pokażą to kolejne lata.


       Osiągnięcia Justyny w Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka,
                                          w latach 2009 - 2012

Nagroda Burmistrza I stopnia dla Absolwenta Szkoły za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne
Tytuł LAUREATA Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z biologii w roku szkolnym 2011/2012
Tytuł LAUREATA Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z  matematyki w roku szkolnym 2011/2012
II miejsce w XI edycji Powiatowego Konkursu Literackiego "Gimnazjalne rozmaitości" za baśń „Dawno, dawno temu w ogrodzie”...
I miejsce w 3 edycji Gminnego Konkursu Matematycznego pod patronatem Burmistrza Miasta Radzionkowa w kategorii uczniów klas III gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.
Statuetka PRIMUS INER PARES dla Absolwenta z Najwyższą Średnią Ocen w roku szkolnym 2011/2012
Reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym.
Opublikowanie w parafialnym czasopiśmie „Adalbertus” wiersza „Środa Popielcowa”
Napisanie artykułu o warsztatach fotograficznych do „Głosu Radzionkowskiego”.

                                                                         Maria Kielar-Czapla/Weronika Sitarz

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.