Szkolny Klub Patriotyczno - Obronny

INAUGURACJA DZIAŁALNOŚCI SZKOLNEGO MŁODZIEŻOWEGO KLUBU PATRIOTYCZNO - OBRONNEGO
SPRAWOZDANIE 10.11.09

Spotkanie rozpoczęło się około godz. 17.00. Przybywających gości powitał szereg stojących jak mur szeregowych i podoficerów 3 Plutonu Reagowania Taktyczno – Operacyjnego, grupy paramilitarnej działającej na terenie Radzionkowa już prawie 3 lata. Na tę okazję zaproszeni zostali: dyr. Marek Napieraj, pani dyrektor Weronika Sitarz, mgr Izabela Leńdźwa, ppłk. Wojciech Bonczek, uczeń -fotograf Dawid Buballa i oczywiście szef szkolenia plutonu, kpt. Dariusz Krawczyk-Ochman.
Po przybyciu wszystkich zaproszonych, gości powitał dowódca 3 PRTO por. Patryk Wiśniowski. Na początku części oficjalnej odbyła się ważna uroczystość - ślubowanie członków plutonu. Zapanowała poważna atmosfera. Po ślubowaniu, por. Wiśniowski odczytał wyznaczonych do awansu.
Nastąpił punkt kulminacyjny spotkania.

Dyrektor Gimnazjum mgr Marek Napieraj dokonał uroczystej inauguracji Szkolnego Młodzieżowego Klubu Patriotyczno -Obronnego.

Po przekazaniu aktu założenia SMKPO, głos zabrał płk. Bonczek. Pułkownik pozytywnie wypowiedział się na temat założenia klubu oraz samego plutonu. Przekazał na ręce Patryka ostatni egzemplarz napisanej przez siebie książki. Wypowiedział się również kpt. Krawczyk, który z własnej woli pomaga w szkoleniu chłopaków.
Po części oficjalnej zaczął się poczęstunek i pytania dotyczące zarówno formacji, jak i jej członków. Padło wiele ciepłych słów na temat ,,umundurowanych'' , ich zapału i determinacji. Po tej miłej wymianie zdań atmosfera rozluźniła się. Nie brakowało żartów. Jednak i to spotkanie musiało mieć kiedyś koniec. Zaproszeni goście z pozytywnymi odczuciami zakończyli spotkanie.

Porucznik Patryk Wiśniowski